Mezun Web Sayfası -

Paydaş Görüşleri

gelişim üniversitesi
  1.   Mezun Web Sayfası
  2. İçerik


Paydaş Görüşleri


Ömer Barbaros YİŞ/ LCW Waikiki E-Ticaret İş Birimi Genel Müdürü

Yaklaşık 2 senedir LCW Waikiki E ticaret İş Birimi Genel Müdürüyüm. 2003 yılında Koç Üniversitesi’nden İşletme ve Ekonomi bölümünden mezun oldum. Yüksek lisansımı İspanya’da tamamladım. Orada doktora yeterliliğimi alarak Türkiye’ye döndüm. İlk işe Turkcell’de başladım. 4 sene boyunca Turkcell de devam ettim.  Sonra yurt dışına çıkarak 3 senede yaklaşık 30 ülkede yönetim danışmanlığı yaptım. LC Waikiki, yeni mezunlara iş olanakları sağlayan bir firmadır. Öğrenci ve mezunlar iş- staj ilanlarımızı yakından takip ederek başvuruda bulunabilir.  Her zaman öğrenci ve mezunların yanındayız. 

Hilal SUERDEM/ Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

29 yıldır perakende sektörünün içerisindeyim. Kiğılı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıyım. 110 mağazamız ve 53 konsept mağazamız vardır. Kariyer hayatım teknoloji, perakende dünyasının farklılaşmasıyla, tüketicilerin beklentilerinin değişmesiyle birlikte hedeflerimi şekillendirdim. Kiğılı olarak iş ve staj olanakları konusunda bütün öğrencilerimize açığız. Staj anlamında genelde taleplerin %95’ine pozitif cevap vermekteyiz. Stajyerler arasından %15’i staj sonrasında iş olanaklarından yararlanmaktadır. Konuşma gerçekleştirdiğim Kariyer Zirvesi etkinliğinde dinleyiciler büyük bir heyecan içerisindeydi. Etkinlikte kendimi anlatmaktan ziyade beklentileri karşılamaya yönelik konuşma gerçekleştirdim. 

Derya PEKRUH GERÇEKER/Singapur Havayolları Pazarlama ve Hizmetler Müdürü

En büyük hayalimizdir istediğimiz bir üniversitenin istediğimiz bölümünden mezun olmak ve mesleğimizi aşkla yapmak. Günümüzde maalesef bölümünüzü ne kadar iyi puanlarla bitirirseniz bitirin iş bulmak ve o büyük hayale ulaşmak çok zorlaştı. Eğer bir İGÜ’lü iseniz, Kariyer Merkezi’nin çok değerli hocaları ve ekibi sayesinde sizin için tüm bu çabaları harcayan melekleriniz var demektir.
Bir ayakları sürekli sektörün içinde, nelere ihtiyaç var, öğrenciler nasıl daha iyi hazırlatılabilir araştırıyorlar bir yandan da ücretsiz sertifika programları ile öğrencileri ve mezunları hazırlıyorlar. Gün geçmiyor ki çok ünlü ve kaliteli markaların sektör temsilcileri okulda bir konuşma yapmasın, sınıflara konuk olmasın ya da İGÜ’ye özel iş ilanı açmasın.
Arkada böyle bir gücün varlığını bilmek henüz birinci sınıfta okuyan gençleri bile umutlandırıyor olmalı. İyi ki varsınız İGU Kariyer Merkezi, yolunuz hep açık olsun ve gençlere umut olmaya devam edin.
İyi ki ben de bir İGÜ’lü Öğrenciyim


 


Nadir GÜLLÜ/ Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı

Liseyi bitirdikten sonra çıraklığa başladım. Daha sonra İşletme Turizm okudum ama çıraklığını yapmadığın işin ustası olamazsın diyerek hem üretim de hem de yönetimde çalıştım. Mesleğin her kademesinde yer aldım. İhracat yapan bir şirketiz. Türkiye’nin her noktasına satış yapmaktayız. Öğrencilere ve mezunlara tavsiyem kariyerinize göre yaşamayın, yaşamınıza göre kariyerinizi planlayın. Bir işte başarılı olmak için sevdiğiniz bölümü okumalı ve sevdiğiniz işi yapmalısınız.