Mezunlardan

Mezunlardan

Adı Soyadı: ECEM YEGEN
Bölüm: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler-2016
Görevi: İstanbul Gelişim Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği(İGÜ-MEZDER) Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul, Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2016 yılında mezun oldum. 4 yıl boyunca hem kişisel gelişimimiz için hem de akademik kariyer anlamında üniversitemiz desteğini bizlerden hiç esirgemedi. Birçok etkinlikte aktif olarak görev aldım. 2014-2015 Eğitim Öğretim Döneminde Öğrenci Konseyi ile birlikte çıkardığımız Gelişim Haber Gazetesi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olarak çalıştım. Alanında uzman hocalarımızdan aldığımız dersler, öğrencilerin kariyerine yönelik düzenlenen eğitimler, seminerler, kurslar sayesinde bugün “donanımlı üniversite mezunu” olma fırsatını yakaladık İGÜ’de.

Tüm mezunlarımızın aynı donanıma sahip olması, üniversitemizle her zaman iletişim halinde olmaları, mezunlarımıza her alanda destek sağlamak amacı ile İGÜ-MEZDER’i bu yıl kurduk. Mezun olduğum Üniversitenin Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktan, profesyonel bir kurum olan İGÜ ailesinin bir mensubu olmaktan büyük gurur duymaktayım.
 

 
Adı Soyadı: AYKUT AKIN
Bölüm: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler-2017
Görevi: Gençlik Çalışma Konseyi Başkanı


 İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Üniversitemizin öğrenci kulüplerinden 'Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler' Kulübü Kurucu Başkanlığı görevini üstlendim. Üniversite öğrencilerinin sorunlarını mütevelli heyeti ile yakın bir ilişki çerçevesinde bağ kurmak için Öğrenci Konseyi Başkanvekili görevini yaptım. Üniversiteye başladığım ilk yıllardan beri kişisel gelişimimize katkı sağlayacağını düşündüğüm ve ilerde ki hayatımıza olumlu katkı sağlayacağı düşüncesinde olarak stajlarımı yaptım. Hazar Ülkeleri araştırma Enstitüsü, TBMM Kanunlar ve Kararlar Daire Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve TASAV vakfında stajlarımı tamamladım. Okuduğumuz bölüm itibari ile yabancı dilin önemi dolayısıyla ingilizce ve almanca dil sertifikalarını aldım. Şuanda Türkiye Gençlik Çalışma Konseyi Başkanlığı yapmaktayım. Ayrıca Uluslararası bir firmada Kurumsal Koordinatör olarak görev yapmaktayım. 


 
Adı Soyadı: EMRE ÜN
Bölüm: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler-2015
Görevi: TBMM Danışman
 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca hem kendine hem de öğrenci arkadaşlarıma katkı sağlamak adına 2 yıl boyunca Öğrenci Konsey Başkanlığı görevini üstlendim. Konsey Başkanlığı dönemimde öğrenciler arası etkileşimi arttırmak, öğrenci – yönetim arası resmiyet duvarını kaldırmak adına çeşitli organizasyonlarla buluşmalar sağladık. Ülkemizde spor alanının daha yukarlara çıkarılması için Türkiye Spor Gönüllüleri platformunun kurucu üyeliğini üstlendim. Üniversite eğitimim boyunca çeşitli alanlarda faaliyet gösteren STK’larda görev aldım. Şuan da hali hazırda mezunu olduğum İstanbul Gelişim Üniversitesinde Yeni Medya, İletişim ve Habercilik alanında yüksek lisans eğitimi almakta ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyasi bir partide danışmanlık görevini sürdürmekteyim. Gelişim anlatılmaz yaşanır.
 

 
Adı Soyadı: ELİF ULUSOY
Bölüm: Radyo Televizyon ve Sinema-2017
Görevi: İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanı

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde 2017 yılı Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü ilk mezunlarındanım. Şu an İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev alıyorum. Bu alanda devam etmeye karar vermemin en büyük sebebi üniversite öğrenim

hayatım devam ederken aynı zamanda üniversite bünyesinde çalışma imkânına sahip olmamdı. Dört yıl boyunca Medya Ödülleri, Sektörün Enleri, Mezuniyet Törenleri ve Bahar Şenliklerinin yapımında yer almanın yanı sıra üniversitenin içerisinde tanıtım sürecinden kayıt sürecine birçok operasyon yetkinliğinde görev aldım. Bu uğraşların yanı sıra birçok söyleşi ve konferanslar düzenleyerek kişisel gelişimime katkıda bulunma imkânı kazandım. Gelişim her zaman yanımda.
 

 
Adı Soyadı: İLKAY CANSEVER
Bölüm: Radyo Televizyon ve Sinema-2017
Görevi: İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı

 

Merhaba, ben İstanbul Gelişim Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünün ilk mezunlarından İlkay CANSEVER. Üniversiteye başladığım ilk sene ATV ‘de zorunlu stajımı yaptım. Stajımla beraber özel bir eğitim merkezinde diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldım. Üniversite 2.sınıfımda Öğrenci Konseyi ile birlikte GelişimHaber gazetesini çıkarttım. Gelişim Üniversitesinde öğrenim gördüğüm sürece her yıl öğrenci arkadaşlarımla birlikte Medya ve Sektör alanlarında ödül törenleri düzenledim ve sunuculuğunu üstlendim. Şu an İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığında görev yapmaktayım. Eğitim hayatım boyunca GELİŞİM’ime destek sağlayan üniversiteme şimdi de ben katkıda bulunmaya çalışacağım.

 

 
Adı Soyadı: BURCU ERDOĞAN
Bölüm: Sosyoloji-2017
Görevi: Uğur Okulları Rehber Öğretmeni
 


Merhaba arkadaşlar ben Burcu Erdoğan. İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nün ilk mezunlarındanım. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde okumuş olmanın bana kazandırdığı vizyon sayesinde, geleceğimi emin adımlarla çizdim. Öncelikle üniversitede öğrenci olduğum süreçte bölümümün temsilciliği, kulüp başkanlığında ve Öğrenci Konseyinde aktif olarak yer aldım. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin öğrencilik hayatım boyunca bana açtığı kapılar ve mezun olduktan sonraki sürecimde bana gereken tüm desteği vermesi sayesinde şuanda bir özel okulda öğretmen olarak çalışmaktayım. İGÜ MEZUNLAR DERNEĞİ size mezun olduktan sonraki sürecinizde tüm desteği sağlayıp, iş istihdamınız için gerekli çalışmaları yapacaktır. Tüm mezunlarımızı üye olmaya bekliyorum. 
Adı Soyadı: GÖKHAN YILDIZ
Bölüm:
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık – 2017
Görevi:
Event Rental Furniture, Pazarlama ve Bölüm Yöneticisi


Üniversitede okuduğum yıllar içerisinde iş geliştirme uzmanı olarak devam ettiğim sedef grup fuar şirketinde mezun olduktan hemen sonra bir başka bağımsız kiralama şirketi olan Event Rental Furniture şirketinde Pazarlama ve Bölüm Yöneticisi olarak kariyerime devam etmekteyim.

“İGÜ”nün bize sadece teknik bilgi değil, sosyal donanım da katmış olması iş hayatında çok fark ediyor. Öğrenciyken yaptığımız araştırmalar, projeler ve sunumlardan gelen tecrübe bizi farklı kılıyor; profesyonellik, hız ve özgüven işyerinde bizleri öne çıkarıyor.”
 

 
Adı Soyadı: ELİF VİLDAN ALMIŞ
Bölüm: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon – 2016
Görevi: Fizyoterapist
 

2016 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Alanında uzman hocalarımızın değerli katkıları ve okulumuzun sunmuş olduğu staj imkanları sayesinde donanımlı bir şekilde 4 yılı tamamladım. Bu süreç içerisinde hocalarımız ve üniversite yönetiminin desteğiyle sosyal etkinlikler ve mesleki anlamda kendimizi geliştirmek amacıyla birçok seminer düzenledik. Üniversitemizin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünün ilk mezunlarından olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan Medicana Hastanesi'nde mesleğimi icra etmekteyim. Mezun olmuş ve olacak arkadaşlarımızın mesleğimizin kıymetini bilmesini ve 'Gelişime Açık' olmasını temenni ederim.
 

 
Adı Soyadı: SEREN KAYA
Bölüm:
Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık-2015
Görevi: İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi
 

Üniversiteye adım attığımız andan itibaren hem okulun sağlamış olduğu imkânlar hem de donanımlı hocalarımızın varlığı öğrenim hayatımız boyunca bizlere her adımımızda destek oldu. Mesleğimizle ilgili dersleri alanında uzman hocalarımızdan öğrenme imkânımızın yanı sıra alanlarımızla ilgili seçmeli derslerimizle de bilgilerimizi destekleme fırsatı bulduk. İstanbul Gelişim Üniversitesi; kütüphanede ki geniş kitap seçeneği, ulaşmamıza olanak sağladıkları sayısız veri tabanı ve her zaman kullanıma hazır bulunan teknolojik altyapıyla araştırma yapmak isteyen herkese kucak açmaktadır. Tüm bunların yanı sıra deneyimli hocalarımızın yardımlarıyla kurmuş olduğumuz öğrenci kulüpleri ile de sosyal alanlarda faaliyet gösterme aynı zamanda sektörle temas etme imkânına sahip olmuş bulunmaktayız. Bununla birlikte bu temaslar sayesinde üniversite hayatımız devam ederken kendi alanlarımızda faaliyet gösterme imkânı yakalamış olduk. Mezun olduktan birkaç ay sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun Lojistik Programında Öğretim Görevlisi olarak faaliyet göstermeye başlamış bulunmaktayım.

Hem İstanbul Gelişim Üniversitesinin ilk mezunlarından olmamın hem de bu deneyimli kurumda çalışıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.
 

 
Adı Soyadı: BÜŞRA ALAY
Bölüm: Beslenme ve Diyetetik
Görevi: Diyetisyen
Üniversite Birincisi - 2017
 

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Severek okuduğum bölümümde alanında uzman hocalardan eğitim aldım. Kendini geliştirmenin olmasa olmazı bolca okumak, araştırmak, güncel verileri takip etmek…

Şuan özel bir spor merkezinde çalışıyorum. Bunun dışında online danışmanlık yapıyorum ve beslenme bilgilerimi paylaştığım instagram hesabımı yönetiyorum.


 


2017/10/3